واکنش تیم پرسپولیس پرسپولیس فوتبالیست بازیگری

واکنش: تیم پرسپولیس پرسپولیس فوتبالیست بازیگری پرسپولیس قهرمانان بازیگران قهرمان فوتبال بازیگر فرزند

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی خروج از برجام در جهت دستیابی به خواسته‌های ترامپ نیست / واشنگتن پست

روزنامه واشنگتن پست در گزارشی تاکید کرد که اگر ترامپ به دنبال خروج از برجام باشد، این عنوان هیچ کمکی به دستیابی او به خواسته‌هایش نخواهد کرد و همچنین باعث از دس

خروج از برجام در جهت دستیابی به خواسته‌های ترامپ نیست / واشنگتن پست

واشنگتن پست: خروج از برجام در جهت دستیابی به خواسته های ترامپ نیست

عبارات مهم : ایران

روزنامه واشنگتن پست در گزارشی تاکید کرد که اگر ترامپ به دنبال خروج از برجام باشد، این عنوان هیچ کمکی به دستیابی او به خواسته هایش نخواهد کرد و همچنین باعث از دست رفتن اهرم فشار بر علیه کشور عزیزمان ایران می شود؛ آیا که واشنگتن متحدان اروپایی خود را از دست می دهد.

به گزارش ایسنا، روزنامه واشنگتن پست در گزارشی با اشاره به دیدار رسمی امانوئل مکرون رییس جمهور فرانسه با ترامپ در کاخ سفید، نوشت: ترامپ به طور طبیعی علاقه دارد که خواسته های او جهت او خوانده شود.

خروج از برجام در جهت دستیابی به خواسته‌های ترامپ نیست / واشنگتن پست

پس از آن که مکرون در نشست خبری یکسان با وی اعلام کرد که دستیابی به یک توافق تازه امکان پذیر هست، ترامپ نیز گفت بله شانس دستیابی به یک توافق وجود دارد ولی هیچ کس نمی داند که من در 12 مه چه تصمیمی می گیرم. باید صبر کرد و دید که چه پیش می آید.

این گزارش می افزاید: ترامپ جهت دستیبابی به خواسته هایش در مورد توقف برنامه موشکی کشور عزیزمان ایران و نیز زیاد کردن مدت برجام باید بداند که خروج از برجام به هیچ وجه منطقی نیست؛ چراکه برنامه موشکی بالستیک کشور عزیزمان ایران در توافق کنونی گنجانده نشده است و غرب می تواند تحریم های تازه علیه برنامه موشکی کشور عزیزمان ایران اعمال کند و در عین حال بدون آن که به برجام صدمه ای بزند، به دنبال یک توافق تازه در این زمینه باشد. همچنین در مورد بند غروب نیز این که به علت کافی نبودن وقت توافق از آن خارج شویم کاملا موضوعی غیرمنطقی است.

روزنامه واشنگتن پست در گزارشی تاکید کرد که اگر ترامپ به دنبال خروج از برجام باشد، این عنوان هیچ کمکی به دستیابی او به خواسته‌هایش نخواهد کرد و همچنین باعث از دس

هم اکنون احتمال این که اروپایی ها از برجام خارج شوند نزدیک به صفر هست. ترامپ و حامیان ایده او هرگز اعلام نکردند که بعد از خروج از برجام چه اتفاقی رخ خواهد داد، آیا به دنبال بازگرداندن تحریم ها و تنبیه آن دسته از نهادهای تجاری هستیم که به تجارت خود در کشور عزیزمان ایران می دهند، آیا واقعا فکر می کنیم که یک اقدام نظامی امکان پذیر است؟

همچنین اگر ترامپ واقعا در مورد «اقدامات خصمانه» کشور عزیزمان ایران مثل مکرون دلواپس هست، خروج از برجام را نمی توان به منزله حل این پرسشها دانست. باور این عنوان است که خارج شدن از برجام و ایجاد یک شکاف میان واشنگتن و متحدانش باعث ارتقای توان آمریکا جهت «بلندپروازی های هژمونیک ایران» خواهد شد.

دنیس راس، دیپلمات برجسته آمریکایی و نیز مشاور باراک اوباما در این باره به واشنگتن پست، می گوید: اگر ما به دنبال مقابله با کارها کشور عزیزمان ایران در منطقه هستیم خروج از برجام موضع ما را در این رابطه تضعیف می کند؛ چراکه این خروج می تواند باعث اختلافات واشنگتن و اروپایی ها شود. تحت این شرایط آنان هیچ فشاری را بر کشور عزیزمان ایران و رفتارهایش اعمال نخواهند کرد.

خروج از برجام در جهت دستیابی به خواسته‌های ترامپ نیست / واشنگتن پست

وی افزود: با توجه به گفته های ترامپ بعد از دیدار با مکرون، این عنوان محتمل است که ترامپ آمریکا را از برجام خارج نکند. امیدوارم که عنوان این گونه باشد؛ چراکه در صورت همراهی اروپایی ها با ما، ما از اهرم فشار بیشتری برخوردار خواهیم بود.

واژه های کلیدی: ایران | توافق | واشنگتن | واشنگتن پست | ترامپ در کاخ سفید | اخبار سیاست خارجی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz